Szkła przeciwsłoneczne-korekcyjne

Uniwersalne okulary?

Ochrona naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV i przed olśnieniem jest koniecznością. Co zrobić jeśli przy tym nasza wada wzroku wyklucza stosowanie tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych? Do wyboru mamy trzy rozwiązania.

Pierwszym jest zakupienie opraw z dopasowaną do nich nakładką przeciwsłoneczną. Dzisiejsze oprawki korekcyjne, dzięki dobrze dopasowanym nakładką potrafią doskonale imitować okulary przeciwsłoneczne.

Drugim sposobem jest kupienie okularów ze szkłami fotochromowymi czyli takimi, które pod wpływem promieni UV ulegają zaciemnieniu.

Trzecia opcja to okulary z soczewkami korekcyjnymi zabarwionymi na dowolny kolor oraz dowolny procent zaciemnienia. W naszej ofercie posiadamy ponad 60 modeli barwionych szkieł zarówno z polaryzacją jak i bez. Te pierwsze redukują odbicia (odblaski) powstające na płaskich, błyszczących powierzchniach (szyba w samochodzie, śnieg, tafla wody).

Barwienia wykonywane są w trzech rodzajach:

– barwienie podstawowe – cała soczewka zabarwiona jednolicie
-barwienie gradalne – zabarwienie soczewki zmienia się rozjaśniając się od góry do dołu soczewki
-barwienie bigradalne – soczewka może mieć dwa kolory – inny od góry a inny od dołu soczewki. Każdy z nich rozjaśnia się w kierunku środka soczewki.