Uszlachetnienia i filtry

Idealna korekcja

Prawidłowo dobrana korekcja oraz prawidłowo wykonane okulary to dwie zasadnicze składowe wpływające na komfort patrzenia. Nie wolno nam jednak zapomnieć o uszlachetnieniach dzięki którym nasze okulary będą idealnie korygowały nasz wzrok.

W dzisiejszych czasach soczewki plastikowe zdominowały rynek optyczny. Przyczyną jest przewaga zalet w stosunku do soczewek mineralnych. Jedyną ich wadą jest mniejsza odporność na zarysowanie. Dlatego soczewki te posiadają powłoki utwardzające.

Aby zwiększyć kontrast i poczucie ostrości należy zlikwidować odbicia światła jakie tworzą się na powierzchni soczewki okularowej. Służy temu powłoka antyrefleksyjna. Jej działanie jest widoczne w sztucznym oświetleniu, przy komputerze, podczas prowadzenia auta w nocy. Likwidacja refleksów sprawia, że nasze oczy są bardziej wypoczęte, nawet po długiej pracy. Funkcjonalność okularów poprawiają warstwy hydrofobowa – pomagająca w usuwaniu z soczewki kropelek wody oraz oleofobowa – zmniejszająca przyleganie cząsteczek tłuszczu. Powłoka antystatyczna sprawia, że kurz nie przywiera do powierzchni soczewki i okulary mniej się brudzą, natomiast system Optifog chroni nas przed zaparowaniem.