OKULARY

Jak wybrać idealne okulary dla swojego kształtu twarzy?

Jak wybrać idealne okulary dla swojego kształtu twarzy?

Stajesz przed wyzwaniem, jakim jest dobór okularów do swojego kształtu twarzy? Bez względu na to, czy kupujesz modele korekcyjne, czy przeciwsłoneczne, wszystko powinno być idealnie dopasowane. Dzięki temu zapewnisz sobie wygodę użytkowania okularów oraz estetyczny wygląd twarzy. Nasi eksperci przygotowali dla Ciebie zestaw przydatnych wskazówek, dzięki którym bez problemu dobierzesz typ okularów do twarzy. Zapraszamy do lektury. 

Zacznij od dokładnego określenia kształtu swojej twarzy 

Wybór każdych okularów męskich i damskich powinno rozpocząć się od dokładnego określenia kształtu twarzy. To ta czynność determinuje kolejne kroki związane z zakupem okularów w sklepie. Najpierw zaczesz włosy na gładko do tyłu, aby jak najmniej z nich wchodziło na Twoją twarz. Następnie spójrz w lustro i z pomocą kredki do oczu lub szminki obrysuj kontur swojej twarzy. To domowy sposób, który każdy z nas może wykonać we własnym zakresie. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, to skonsultuj się ze specjalistą. 

 

Podstawowy podział kształtów twarzy to:

 • owalna;
 • okrągła;
 • kwadratowa;
 • trójkątna (w kształcie serca);
 • prostokątna (podłużna). 

 

Dokładnie określ kształt swojej twarzy, a dobór modelu w naszym sklepie online z okularami będzie jeszcze łatwiejszy.

Dobór okularów do konkretnego kształtu twarzy

Wiesz już, jaki jest kształt Twojej twarzy. Teraz dowiesz się, jak na jego podstawie dobierać idealnie dopasowane okulary. W ten sposób wyraźnie poprawisz estetykę takiego połączenia oraz korzystnie wpłyniesz na swój codzienny komfort użytkowania okularów. 

Okulary do twarzy owalnej

Osoby z owalną twarzą nie mogą narzekać. Wszystko dlatego, że do tego kształtu pasuje bardzo dużo modeli okularów damskich i męskich, w tym również te uniwersalne. Bez problemu możesz eksperymentować również z bardziej oryginalnymi kształtami okularów. Wszystko dlatego, że owalna twarz nie narzuca konkretnego typu. Wszystko zależy od Twoich preferencji i tego, jak czujesz się w danym modelu. Pamiętaj jednak o tym, aby wybrane przez Ciebie okulary były takiej wielkości, aby ich oprawki nie wychodziły poza obrys Twojej twarzy. W ten sposób zachowasz jej idealne proporcje i jeszcze lepiej wyeksponujesz swoją urodę. 

Okulary do twarzy okrągłej 

Nieco mniejszy wybór mamy przy twarzy okrągłej. Jest to związane z tym, że w jej przypadku najlepiej sprawdzają się modele okularów, które optycznie wysmuklają i wydłużają twarz. Oznacza to, że strzałem w dziesiątkę mogą być oprawki z prostokątnymi i kwadratowymi kształtami, które charakteryzują się ostrą i wyrazistą linią. Oprawki z dobrze wyeksponowanymi kantami idealnie kontrastują z okrągłym kształtem twarzy i urodą o delikatnych rysach, które są dla niego charakterystyczna. Jeżeli masz okrągła twarz i pełniejszą buzię, to unikaj kształtów owalnych i okrągłych. Nie pasują one do tego typu twarzy.

Okulary do twarzy kwadratowej

Kwadratowa twarz charakteryzuje się wyraźnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi i linią szczeki. To sprawia, że warto szukać dla nich przeciwwagi. Tą będą okulary o zaokrąglonych i delikatnych oprawkach. Zdecydowanie w tym przypadku warto unikać kanciastych i wyrazistych modeli. Okrągłe oprawki sprawią, że twarz będzie wyglądała na bardziej delikatną i zostanie zachowana niezbędna harmonia. Zbyt kanciaste ramki dodatkowo wyeksponują mocno odznaczające się kości policzkowe, co nie jest pożądane.

Okulary do twarzy trójkątnej

Twoja twarz ma charakterystyczny kształt serca lub trójkąta? Z pewnością rzuca się w niej w oczy szerokie i charakterystyczne czoło. Przy doborze oprawek okularów warto zwrócić uwagę na to, aby wpływały one korzystnie na złagodzenie ostrych rysów twarzy. W Twoim przypadku warto postawić na owalne lub okrągłe modele. Ciekawą alternatywą mogą też być oprawki typu kocie oczy. Z powodzeniem możesz postawić na modele typu oversize, w tym nawet te bardzo wyraziste. Dzięki temu podkreślisz estetykę swojej twarzy i jednocześnie sprawisz, że optycznie będzie ona delikatniejsza. Przy trójkątnej twarzy unikaj kupowania okularów z kanciastymi oprawkami. 

Okulary do twarzy prostokątnej

Ostatnim z opisywanych przez nas kształtów jest twarz prostokątna. Klasyfikowana jest ona pomiędzy owalną a kwadratową. Przy doborze oprawek do tego typu twarzy koniecznie zwróć uwagę na to, aby optycznie poszerzały one linię kości policzkowych. Wszystko po to, aby twarz zbliżała się do tej owalnej. Ze względu na wyrazisty charakter twarzy warto wybrać bardziej stonowane modele. Wśród nich na pewno wyróżniają się okulary okrągłe i owalne. Alternatywą dla nich sa oprawki typu pilotki. Oprawki mogą wychodzić poza obrys twarzy, jednak z zachowaniem odpowiedniego balansu. Dzięki nim twarz wygląda na zdecydowanie delikatniejszą. 

Czy kształt oczu ma znaczenie?

Wiemy już, jak powinien wyglądać dobór okularów do kształtu twarzy. A co z oczami? Ich kształt również ma znaczenie. Dobrze dobrane oprawki powinny uwzględniać rozmieszczenie oczu oraz ich kształt. Wszystko po to, aby zapewnić użytkownikowi dobry kąt widzenia. Nie bez znaczenia jest również to, że odpowiednio dobrane oprawki sprawią, że Twoje oczy będą wyraziste i jeszcze lepiej wyeksponujesz ich piękno. 

 

Jeżeli masz małe i wąskie oczy, to warto wybrać symetryczne okulary owalne lub prostokątne. Wszystko po to, aby oczy znajdowały się w centralnej części soczewek. Wpływa to na estetykę twarzy. Przy oczach głęboko osadzonych lub opadających powiekach warto wybrać takie oprawki, które optycznie wyciągną te oczy do góry. Co sprawdzi się tu najlepiej? Oczywiście wszystkie kocie kształty. 

Co jeszcze jest ważne przy wyborze okularów?

Warto wyróżnić jeszcze kilka ważnych aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych. Każda twarz ma nieco inną specyfikę. W związku z tym warto dokładnie zapoznać się z jej indywidualnymi cechami charakterystycznymi, w tym m.in. rodzajem i rozmieszczeniem brwi. Specjaliści są zgodni co do tego, aby oprawki okularów nie wychodziły ponad brwi. Wpływa to negatywnie na estetykę twarzy i należy tego unikać. Jeżeli jednak Ty preferujesz takie połączenie, to oczywiście postępuj zgodnie ze swoimi upodobaniami. 

 

Kolorystyka i styl oprawek powinny być dopasowane do koloru oczu, włosów oraz typu urody użytkownika. Każdy z nas ma inne preferencje, dlatego wybór w tym zakresie ma charakter indywidualny. Oczywiście nie bez znaczenia sa także obowiązujące trendy. Te zmieniają się z sezonu na sezon, dlatego warto być z nimi na bieżąco. Ze względu na oszczędności, warto wybierać uniwersalne i ponadczasowe modele, które nie stracą na swojej aktualności przez najbliższe sezony. 

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy zakupie okularów korekcyjnych?

Inne aspekty bierzemy pod uwagę przy zakupie okularów korekcyjnych, a inne przy przeciwsłonecznych. Przy tych pierwszych niezbędna jest wizyta u optyka po to, aby dokładnie zdiagnozować wadę wzroku. To ona determinuje dobór szkieł do okularów. Przy większych wadach szkła mogą być na tyle grube, że wykluczą zakup wybranych oprawek. W tym zakresie warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy odpowiednio dobiorą szkła do oprawek, aby okulary spełniały swoje zadanie i zachowały swoją estetykę. Wysokiej jakości modele korekcyjne zamówisz w naszym sklepie z okularami online

Co wziąć pod uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Zakup okularów przeciwsłonecznych powinien być poprzedzony dokładną analizą. Wszystko po to, aby wybrany model gwarantował wysoki poziom bezpieczeństwa. W związku z tym podstawą jest sprawdzenie funkcji ochronnych danego modelu. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne powinny blokować 99-100% promieniowania UVA i UVB. Niestety nie zawsze jest to gwarantowane. Właśnie dlatego należy ostrożnie podchodzić do zakupu okularów przeciwsłonecznych za kilkadziesiąt złotych, które dostępne są m.in. na straganach nadmorskich itd. 

 

Choć ich cena kusi, to jednak nie spełnią one dobrze swojego zadania. Jest to związane z tym, że większość tego typu modeli nie posiada odpowiednich filtrów. W efekcie źrenice rozszerzają się, co prowadzi do zwiększenia przenikania do wnętrza oka szkodliwego promieniowania słonecznego. Dobrej jakości modele przeciwsłoneczne posiadają moc filtra na poziomie UV 400. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na filtr polaryzacyjny i szkło z powłoką antyrefleksyjną. W naszym sklepie optycznym zadbaliśmy o to, aby zaproponować Ci tylko najlepszej jakości modele spełniające najwyższe standardy rynkowe. 

Czy warto inwestować w marki premium?

Do wyboru masz zakup okularów za kilkadziesiąt złotych lub modeli oferowanych przez marki premium. Zdecydowanie polecamy ten drugi wybór. Choć cena tego typu okularów jest odpowiednio droższa, to jednak gwarantują one większy poziom bezpieczeństwa użytkowników. W przypadku modeli korekcyjnych pozwalają na lepszą dbałość o wzrok, a w przypadku modeli przeciwsłonecznych chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Okulary marek premium wyróżniają się najwyższą jakością wykonania oraz pełnym dopasowaniem do potrzeb użytkowników. Jednocześnie spełniają najwyższe standardy rynkowe. Pamiętaj o tym, aby model idealnie dopasować do swoich potrzeb, preferencji oraz stanu zdrowia. Wybierz takie okulary, których cena mieści się w Twoim budżecie. 

Czy warto korzystać z pomocy specjalisty?

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości przy wyborze okularów do swojej twarzy, to warto skorzystać z pomocy specjalisty. Eksperci z naszego sklepu internetowego z okularami odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i poprowadzą Cię przez proces zakupowy. Możesz do nas zadzwonić lub skontaktować się drogą mailową. Oczywiście możesz również złożyć zamówienie we własnym zakresie bez kontaktu z naszym przedstawicielem. 

Jakie okulary znajdziesz w naszej ofercie?

Biorąc pod uwagę potrzeby najbardziej wymagających klientów, przygotowaliśmy szeroki wybór okularów. W naszym sklepie optycznym znajdziesz zarówno modele marek premium, jak i produkty budżetowe. Każdy model jest dokładnie sprawdzany przed tym, zanim trafi do naszego asortymentu. Na bazie wieloletniej współpracy z producentami, jesteśmy w stanie zaproponować Ci okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w atrakcyjnych cenach. Z marek premium znajdziesz u nas m.in.:

 • okulary Prada
 • okulary Gucci
 • okulary Saint Laurent
 • okulary Ana Hickmann
 • okulary Toffoli
 • okulary Leziff
 • okulary Chloe
 • okulary KOMONO

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą oraz do zakupu okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych i soczewek w naszym sklepie internetowym lub bezpośrednio w salonie optycznym w Siemianowicach. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości skontaktuj się z naszym ekspertem, który poprowadzi Cię przez cały proces zakupowy. Razem z nami zadbasz o swoje zdrowie, dobry wzrok i codzienny komfort życia.